blank

Ofis Projesi: Sennder GmbH HQ – Berlin

Avrupanın kalbinde Berlin merkezli bir start up olan Sennder Gmbh, avrupa çapında FTL taşımaları tamamen dijital bir platform üzerinden yöneterek, aradaki tüm maliyetleri çıkaran bir girişim. Sunduğu platform sayesinde bir yada iki aracı olan küçük şirketler de, büyük lojistik şirketleri de verimli bir şekilde müşterilerle buluşturuluyor.

Berlin’de 2019 yılında merkez ofis olarak açtıkları, üç katlı, ofis projesinin tasarımında Yenkur ve mimar Lidya Yengül, Sennder’in girişimci kimliği ve genç ruhlu firma kültürünü yansıtan tasarımları ön plana çıkarmayı amaçlamıştır. Hızla büyüyen şirketi birada tutmak adına kurumsal bir kimlik oluşturulmuştur. Genç şirketin değerlerini yansıtmanın yanı sıra kullanıcıları ve müşterilerine ilham verecek ve onları motive edecek bir atmosfer sağlanmıştır. Geleneksel ofis yerine sosyal, dinamik ve eğlenceli bir ortam yaratılması hedeflenmiştir. Kontraplak malzemenin domine ettiği mobilyalara Sennder’in kurumsal renkleri gri ve turuncu eşlik etmektedir. Lojistik firması olmasından dolayı konteynarlardan ilham alınarak ürettiğimiz duvar kaplamaları ofise hem fark hem kimlik katıyor. Açık ofislerde en büyük sorunlardan biri olan akustik, özel olarak üretilen telefon kabinleri ve özel toplantı kabinlerinde kullandığımız akustik paneller sayesinde sesin emilimini artırıyor ve yankılanmayı engelliyor.

Ofis projesi için ürettiğimiz tüm mobilyalar tamamen yerine özel olarak ayarlandı.

Sennder web sitesi: www.sennder.com
Proje Türü
Ofis Projesi
Lokasyon
Berlin, Almanya
Yıl
2019
2.152 m²
Mimar
Lidya Yengül
Mobilya
Yenkur

Proje aşamaları

Tasarım ve fikir

Tasarım ve fikir

Ofis projesine uygun materyaller, tasarım ruhu, fonksiyonellik, beklentilerin belirlenmesi, tartışılması ve kararlaştırılması.

Planlama ve Üretim

Planlama ve Üretim

Tüm tedarik, üretim ve montaj süreçlerinin hazırlanması. Katma değerli üretim teknikleri ve zamanlama ile sonuç odaklı gerçekçi planlama.

Montaj

Montaj

Tüm ürünlerinin İzmir'de bulunan 5.000 kapalı alan tesisimizden direk olarak proje alanına gönderilmesi ve deneyimli Yenkur personelinin titizlikle kurulumları tamamlaması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir